Blog Chic&Lovely

 
 
 
 

Ako byť gazdinkou, ktorá “pečie“ a vyzerá šik

Ako sa hovorí, čas sú peniaze, alebo manikúra, pedikúra, kaderníčka a podobne. Okrem toho predsa pracujeme mnohokrát rovnako ako naši partneri, niekedy aj viac. Vianoce sú síce krásne obdobie pokoja, spolupatričnosti, zázrakov,..... Áno zázraky, tie by sme z času na čas potrebovali, aby sme zvládali prácu, domácnosť, deti a zároveň vyzerali dobre. Počas Vianoc to platí dvojnásobne. Zvládnuť vianočné upratovanie, kúpiť darčeky, uvariť, napiecť, ozdobiť a samozrejme vyzerať exkluzívne. Povedzme si na rovinu, nie vždy je to jednoduché. Niekedy proste boj s časom nevyhráme, aj preto prinášame blog pre „žienky domáce“. Vďaka tipom a trikom sa v kuchyni ani počas Vianoc nezdržíme dlho a ešte nám zostane čas na návštevu u kaderníčky.

Celý článok...
 

Kurkuma zafarbí na žlto všetko, okrem zubov, tie vybieli

Napriek svojej výraznej farbe, kurkuma v kombinácii s kokosovým olejom bieli zuby. Asi každý z nás si sem tam dopraje čaj, kávu a občas pohár červeného. To sa odrazí aj na pigmentácii zubov. Aby ste sa mohli sebavedome usmievať od ucha k uchu, nemusíte používať pasty s obsahom chemikálií. Všetky telu cudzie látky sa z ústnej dutiny vstrebávajú do celého organizmu a spôsobujú civilizačné ochorenia.


Takže, rozmiešajte kurkumový prášok v kokosovom oleji, namočte doň kefku a čistite približne 3-5 minút. Táto kúra nemá iba dokonalý bieliaci účinok. Pôsobí blahodarne aj na zdravotnú kondíciu ďasien, pomáha pri paradontóze, je skvelou prevenciou proti zápalovým procesom v celej ústnej dutine.
 

Celý článok...
 

Čo všetko gazdinky nosili a robili? A ako je to dnes?

Viete, ktorý kus oblečenia je súčasťou módy už tisícky rokov a počas svojej existencie prešiel naozaj obrovskými zmenami? Bol dlhý, bol krátky, obrovský aj maličký. Bol pre ženy aj pre mužov. Bol milovaný, nenávidený a teraz zažíva svoj veľký comeback. Neuveríte, je to zástera!

Keby sme sa zahĺbili do módy starého Egypta či Ríma, zistili by sme, že zástera bola už vtedy súčasťou oblečenia. Hrdou súčasťou, pretože ju mohli nosiť iba ženy s postavením. Žiadne gazdinky, žiadne domáce „puťky“, ale krásne, múdre, vplyvné a sexi Egypťanky či Rimanky.
 

Celý článok...
 
Začiatok Predošlá strana 1 2 3 4 5 6 7 Dalšia strana Koniec

Zobrazených 25 - 27 z 27