Prírodné materiály sú in!

 
 
 
 

Prírodné materiály sú in!

V Chic&Lovely šijeme z bambusového vlákna.

Deň čo deň sa chceme cítiť krásne. Okrem iného sa preto obliekame do ženských vecí, ktoré zvýraznia naše krivky. Zároveň však chceme byť spokojné, a preto musí byť oblečenie príjemné. Alergie a ekzémy sú žiaľ na dennom poriadku.  Podobne ako v strave, ani v obliekaní to už nie je čo bývalo. Pre nás v Chic&Lovely je dôležité, aby sa naše zákazníčky mohli spoľahnúť na kvalitu.  Preto sme sa rozhodli dnešný blog venovať látke, ktorá je príjemná na dotyk, vhodná pre alergikov a z veľkej časti pochádzajúca zo samotnej prírody.

Bambusové vlákna pochádzajú z rastliny menom Bambus. Hoci sú bambusy také mohutné a vysoké, nepatria medzi stromy, akoby sme sa mohli nazdávať. Bambus rastie ohromne rýchlo, a momentálne sa stávajú čoraz obľúbenejšími aj pre záhradkárov pestujúcich v našich klimatických podmienkach. Dosahujú výšku až 30 metrov, v chladnejších pásmach je to o niečo menej. Krajinou pôvodu je Japonsko a Čína a okrem textilného priemyslu sa Bambus využíva aj na výrobu nábytku či ako súčasť orientálnej kuchyne.

 

Prirodzenou vlastnosťou bambusového vlákna je jemnosť. Táto látka je povestná aj svojou termoregulačnou schopnosťou, čo v praxi znamená, že saje pot a v zime zahreje. Nebudete sa teda cítiť trápne pred priateľmi s nepríjemnými fľakmi ale nebude vám ani zima. Okrem toho má aj antibakteriálne účinky. Preto je bambusová spodná bielizeň tiež dobrou voľbou. V našej ponuke nájdete bambusové šaty klasického áčkového strihu, ktoré vám vytvoria krásnu postavu. Spodná časť (sukňa) je lichotivá aj svojou dĺžkou, siaha totiž tesne nad kolená. Na chrbte je hlboký, zvodný výstrih. Nebojte sa vytŕčajúcej podprsenky,  na šatách sú našité cvoky, ktoré sú určené na prichytenie ramienok. Šaty sú dostupné v krásnych farbách: v červenej, čiernej a bielej, staroružovej, modrej, nefritovej. K týmto kúskom ľahko zladíte aj opasok, ktorý tiež máme k dispozícií. K bambusovému vláknu sme pridali aj 5% elastanu, vďaka čomu vám šaty skvele sadnú.

 

Z tohto materiálu u nás vyrábame aj legíny. Sú dostupné v rôznych farbách. Ľahko ich zladíte napríklad so spomínanými šatami, sukničkou alebo s topom. Legíny nepresvitajú, ušili sme ich presne tak, aby ste si užili všetok komfort, ktorý ponúkajú.

Keďže máme radi prírodné materiály, bambus sme využili aj pri tvorbe našich topov.  V jednoduchosti je krásna, a tak sú tieto topy jemné, jednofarebné a dobre  ich zladíte s čímkoľvek. Skúste kombináciu našej retro sukne do pása, k tomu naše lodičky a na záver kvalitný bambusový top. Dostanete ho kúpiť v červenej, čiernej a bielej farbe. Práve tu každá žena ocení vysokú savosť v letných mesiacoch, či príjemné udržiavanie tepla v zime. Všetky naše topy majú ¾ rukáv. Perfektne sadnú na vašu postavu vďaka elastanu a jemnosti bambusového vlákna.